Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ANDROID verze - náměty a aktuální stav
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 136, 137, 138  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Snow



Založen: 25.1.2012
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2015 9:37 am    Předmět: Citovat

Při smazání konverzace v seznamu konverzaci, se přepne na novou zprávu. Měl by zůstat v seznamu konverzací. Díky za opravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aldabubo



Založen: 21.10.2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2015 10:01 am    Předmět: Rozsvícení Citovat

Tak po testování Beta a Plus jsem zjistil, že Plus nerozsvítí displej vůbec, za žádných okolností. Beta rozsvítí displej pouze pokud je nastavené vyskakovací okno (nepochopitelně spojené volby), ale pouze pokud není zavřené pouzdro (flip s oknem). Pro jistotu jsem vyzkoušel znovu i oblíbenou ChompSMS, abych se ujistil, že tam to funguje. A skutečně ano. Příchozí SMS rozsvítí displej a v okénku je vidět nahoře na liště ikonka zprávy a část textu. Toto tedy zatím Oskárek moc nezvládá. Je to pro mne důležité v práci, kdy nemůžu mít telefon nahlas, ale potřebuji pouze vizuální oznámení příchozí SMS, přičemž chci, aby telefon ležel na stole zavřený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
william_cz



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2015 7:39 pm    Předmět: Citovat

děkujem za novou verzi, jen připomínám prosím přidání mezer ke smajlíkům... když tam mezera není tak se na jiných telefonech nezobrazují jak jsem již psal
_________________
LG GT540 android 2.1
THL W100
Lenovo A7000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2015 10:05 pm    Předmět: Citovat

citace:
stále ještě nejde přímo z kontaktu psát sms

- jak máš nastavený "vzhled" (malý/velký displej)? Pokud je totiž zobrazená nějaká konverzace, tak přepnutí funguje. Chová se ti to stejně?

citace:
Napsal jsem nějaké připomínky i do vlákna Plus, ale nikdo tam nereaguje.

- piš prosím sem. Na GP občas kouknu, ale zde je to jistější. K problému: princip svícení u PLUS a BETA verze je odlišný, u PLUS/FREE verze jsou jisté problémy, které jsem se snažil odstranit (třeba nečekané vypnutí podsvícení). Nicméně - zkoušel jsi volbu vyskakovací okno + neaktivní odemčení displeje a neaktivní "přes displej"? Vyskakovací okno by tak nemělo být vidět a displej by měl svítit (rozsvěcí ho právě to vyskakovací okno, proto ty svázané volby)

citace:
prosím přidání mezer ke smajlíkům

- stále připomínej Smile

citace:
při smazání konverzace v seznamu konverzaci, se přepne na novou zprávu.

- jj, vím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drozkar



Založen: 1.5.2010
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2015 10:30 am    Předmět: Citovat

Máš pravdu, na vše ostatní, kromě malého vzhledu který používám a chci používat, to funguje. ....
_________________
S6 Edge, Oskárek plus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aldabubo



Založen: 21.10.2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2015 11:17 am    Předmět: Oznámení Citovat

Ráno v 7 jsem odeslal sms a odpověď přišla v 7:45. Bohužel oskárek beta mi nic neoznámil. Až jsem jej spustil v 11, že budu psát dotaz, co se děje, proč mi nikdo neodpovídá, tak koukám, odpověď tam je. Najednou se zobrazila ikonka v oznamovací liště a zabzučelo oznámení. Toto je opravdu dlouhodobý problém Oskárka. Už někdy před rokem jsem měl stejnou zkušenost na staré sgs2 a teď na sgs4 je to stejné. V ČR se přepnu zpět na ChompSms. Je mi to líto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2015 11:27 am    Předmět: Citovat

No, zkus kouknout do logu (dá se získat stisknutím tlačítka "Zkopírovat log do schránky" v menu "O aplikaci"), na kterých místech a v jakém čase najdeš tlf. číslo, se kterým jsi komunikoval. Zkus zkontrolovat i čas doručení SMS. Občas se totiž může jednat o problém u operátora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aldabubo



Založen: 21.10.2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2015 11:42 am    Předmět: Log Citovat

Celý log je divná změť údajů, ve které jsou časy vytvoření logu, nikoli časy odeslání sms. Doručená sms tam není vůbec. Ale můj problém není s doručením. Adresátovi moje sms přišla, odeslal jsem ji v 7:01 a odpověď přišla dokonce už v 7:05 (předtím jsem se přehlédl). Problém je, že mi to telefon vůbec neoznámil. Až jsem Oskárka kolem jedenácté spustil, teprve mi telefon oznámil, že je tam sms. O to mi jde. Stalo se mi to už několikrát na různých telefonech. A nejen na betě, ale i na plusku. Dceři to dělá to samé. Není to vždy, jen občas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aldabubo



Založen: 21.10.2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 1:30 am    Předmět: Citovat

mac napsal:
citace:
stále ještě nejde přímo z kontaktu psát sms

- jak máš nastavený "vzhled" (malý/velký displej)? Pokud je totiž zobrazená nějaká konverzace, tak přepnutí funguje. Chová se ti to stejně?.


To mám chápat tak, že funkčnost je závislá na vzhledu? No to snad ne! Mám nastaveny všude seznamy, protože na nějaké kulaté ikony s kusy konverzace nejsem fakt zvědavej. Je to pluskovému oskárku nejbližší design, na který se dá koukat. Nahoře svítí Nová zpráva a dole je ikonka tužky, což zsela nechápu, asi kopie desigmu gmailu, ale prebrání kontaktu z dialeru a přímé psaní sms takto nefunguje. Nevím, proč bych měl zkoušet jiné nastavení vzhledu?
Vyhovovalo by mi to zak, že vyberu číslo v dialeru, gestem zvolím psát sms, oskárek se sám zvolí výchozí aplikací a nechá mě zvolenému kontaktu napsat a odeslat sms, kterou uloží, a pak zase zapne jako výchozí tu předchozí aplikaci. Protože oznamování sms zlobí a na to je (ve spolupráci s okénkovým flipovým pouzdrem) prostě lepší konkurenční produkt (ChompSms)
Takový oskárek light. Věnoval bych se tomu, kdybych to uměl. Zatím mě ani jedna ze tří verzí nepřesvědčila k dennímu užívání na území ČR - používám pouze v zahraničí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
54 čsd



Založen: 20.1.2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 3:48 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, snad neurazím s několika postřehy:

Poslední týden jsem intenzivně testoval Oskárek free (nejnovější verzi co je na Google play) na Xperii Z3, Android 5.0.2 a předně musím pochválit bezchybnou funkčnost, na rozdíl od předchozího telefonu SGS (Cyanogen, Android 4.3.1) jsem nedonutil Oskárka k jediné chybě a to jsem se jej snažil zahltit jak mě napadlo... cca 500 zkušebních SMS dorazilo 100% bez chyby.

Zde řešené problémy:
ad.: nezobrazování notifikace - toto jsem nezaznamenal ani na SGS, ani teď na Z3, ale říkal mi o tom známý se SG Xcover 2 (ofiko fw) - je to ještě aktuální, mám zkusit sehnat log z tohoto telefonu?

ad.: dioda - rovněž jsem chybu nezaznamenal, dioda bliká jak si vymyslím, jen když přijde nějaká další notifikace z jiné app tak ji "přebije".

MMS: MMS zprávu Oskárek nepřijme, telefon se sice připojí k Edge/4G což indikuje piktogram u ukazatele signálu, který tam jinak při zapnuté WiFi není, ale stahování nezačne (není indikováno). Řešení mi nepřijde celkem složité, otevřu integrovanou aplikaci Zprávy (ta se sama nastaví jako výchozí, protože se bez toho narozdíl od Oskárka nezvládne ani spustit), klepnutím na text "MMS zpráva nebyla stažena" znovu stáhnu MMS, která vždy během cca 1 min (dle typu sítě) dorazí. Je celý stav takto normální nebo jsem ohledně MMS někde něco přehlédl ?

Mohu-li nějak pomoci instalací Oskárka Beta, zasláním logu z konkrétní situace stačí se ozvat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 8:29 pm    Předmět: Citovat

54 čsd - dík za otestování Smile Log mi prosím pošli (přes SZ nebo email), stačí "okolí" příjímání MMS (to určitě najdeš). Už jsem to několikrát psal - dokumentace i podpora MMS je téměř nulová, takže se v tomto směru pracuje špatně.

aldabubo - ta závislost na vzhledu je chyba, nikoli cíl. Je mi jasný, jak to musí fungovat. Zkus ale prosím pochopit, že Oskárek je projekt, který dělám ve svém volném čase. Musím chodit do práce, splácet hypotéku a polovinu času trávím v zahraničí (pracovně). Kdybych dělal Oskárka na plný úvazek, tak by vypadal jinak. Ale český trh ho (mě) neuživí. Nicméně všechny názory vítám. V mých silách není objevit všechny chyby. Takže jsem rád za uživatele tvého "typu" (i když občasné ironické poznámky se nedají přehlédnout Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aldabubo



Založen: 21.10.2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2015 12:35 am    Předmět: Omluva Citovat

Omlouvám se. Jsem moc kritický a tvrdý. Právě proto, že jsem si myslel, že to děláš ve volném čase, a je to pravda, bych viděl jako nejschůdnější variantu udržovat pouze jednu verzi, zato však pořádnou. Dost mě mrzí, když výborná aplikace vykazuje v určité verzi chyby nebo nedostatky, které se v předchozí verzi nevyskytovaly. Změna designu naruší funkci předávání kontaktu z dialeru apod. Starý design byl starý, ale už na něj byli všichni zvyklí. Ten nový rozdělil uživatele na příznivce a odpůrce. Mě změny nevadí, ale v době material designu je ten nový vzhled prostě šílený - to je samozřejmě věc vkusu. Já jsem zvolil opět jen klasický seznam, a to všude.
Jedna verze s možností přepnutí na lite provoz, který by jen odesílal - příjem sms by nadále zabezpečovala klasická sms aplikace....to by bylo něco. A v rootnutých telefonech by to umělo automaticky přepnout se jako výchozí a po odeslání zase zpět. Tak to dělá třeba Titanium backup při záloze, resp. obnovování sms. Vím, že to sežere spoustu času, ale najdou se určitě lidi jako já, kteří rádi zaplatí i třeba stovku, když to bude fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2015 11:40 am    Předmět: Citovat

Není se zač omlouvat. Navíc jsem z GP zvyklý na ledacos Smile Poznám, jestli chce diskutující jen prudit nebo zda mu jde o vylepšení aplikace...

K věci:
- design se snažím udělat tak, aby šel nastavit i původní vzhled. Některé věci ale do material designu nezapadají, takže jsem je změnil. Design bude stále "budit emoce", všem se nikdy nezavděčím.
- chyby se samozřejmě snažím opravovat, sám nemohu na všechny přijít, takže zde je velkým pomocníkem odezva od uživatelů
- pouze jedna verze aplikace je nereálná, kvůli předchozímu bodu - kompletní funkcionalita se v jednom člověku otestovat nedá. Ale PLUS verze bych se rád zbavil Smile Jen musím zjistit další možnosti platby od uživatelů (a možnost "nadálku" vypnout reklamu, bez mého zásahu)
- Lite verze - občas ji někdo poptává, takže se zamyslím... Ono se to nezdá, ale i lite verze musí obsahovat většinu toho, co plná verze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjardas



Založen: 6.2.2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 6:31 am    Předmět: Citovat

mac napsal:
Nicméně - zkoušel jsi volbu vyskakovací okno + neaktivní odemčení displeje a neaktivní "přes displej"? Vyskakovací okno by tak nemělo být vidět a displej by měl svítit (rozsvěcí ho právě to vyskakovací okno, proto ty svázané volby)


Potvrzuji, že takto to funguje, displej se rozsvítí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
william_cz



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2015 10:13 am    Předmět: Citovat

Mám problém s oskarkem. Když například v aplikaci waze dám sdílet čas příjezdu, vyberu si v seznamu odeslat přes oskarka, tak to normálně naskočí. V textu je to co chci sdílet, ale jakmile dám vybrat komu tak mi to zmizí... Je to hodně otravna chyba. Dřív to v pohodě fungovalo.
_________________
LG GT540 android 2.1
THL W100
Lenovo A7000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 136, 137, 138  Další
Strana 65 z 138

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com