Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na přenesená čísla...
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 103, 104, 105  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 2:46 pm    Předmět: Jak na přenesená čísla... Citovat

Aplikace na přenesené číslo upozorní. V tom případě můžete zkusit tento návod.

Pokud přijemce změnil operátora, odešlete mu přes Oskárka (a "automatickou" bránu) zprávu s textem
#V nebo #O nebo #T (V=Vodafone, O=O2, T=T-Mobile).
Tato zprava mu nedorazí, ale informace se uloží na server a při příštím posíláni se bude SMS směrovat do správné sítě...

Pro jistotu uvádím příklad:
Franta s číslem 602111111 přešel od O2 k Vodafone. Takže pošlete přes Oskárka SMS s textem #V na číslo 602111111.


Pokud něco nebude fungovat, dejte vědět ...

Upozornění: pokud příjemce používá virtuálního operátora, nemusí odesílání zdarma fungovat přes žádnou oficiální bránu (T-Mobile/Vodafone/O2). V tomto případě musíte SMS odesílat přes nějakou bránu třetí strany.


Naposledy upravil mac dne út duben 15, 2014 10:02 am, celkově upraveno 7 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
v6ak



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 9:10 am    Předmět: Citovat

Nešlo mi takto převést číslo, chtělo se to odesílat jako normální zpráva. Pravděpodobnou příčinou byl automaticky přidávaný podpis (v nastavení).
_________________
Můj mobil:
Sony Ericsson SK17i Xperia Mini Pro
Sony Ericsson G502 R1FA037 hutchison (A200 v1, db3150, JP-8.2.1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

Ano, to je pricina. Vyhledove opravim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anskri



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 3:43 pm    Předmět: Citovat

Jak dlouho je uložená zpráva o změně operátora ne serveru? Změním opertora pak normálně odešlu zprávu, za týden odesílam na to samé číslo, (bylo převedeno od vodafone) využívám VF park a po odeslání zjistím, sms zpráva byla zúčtováná dle vašeho tarifu. Jak je to možné? Číslo bylo 100% dříve převedeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 6:56 pm    Předmět: Citovat

Informace o migraci se na serveru nemaze, maximalne ji lze prepsat. Migrace je vsak vazana na cislo odesilatele (proti pripadnym vtipalkum Smile, takze nastaveni se "ztrati" po zmene cisla odesilatele (menu nastaveni).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 9:14 am    Předmět: Citovat

Pokud někdo přenesl číslo od Vodafone (někam jinam) a já posílám přes VodafonePark, tak se mi místo odeslání napíše: Nelze zjistit stav odeslání, nebo tak něco podobného. Já jsem už na to přišel, co to znamená - tedy to, že je třeba udelat změnu operátora. Jiní by to ale vědět nemuseli, proto by možná bylo vhodné, aby i v tomto případě se napsalo, že je třeba udělat změnu operátora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
v6ak



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 1:11 pm    Předmět: Citovat

Ještě jeden návrh: v případě úspěšného odeslání zprávy by si Oskárek mohl k sobě poznamenat síť, ke které dané číslo patří, takže by bylo možné, aby tohoto nastavení využili i ostatní.
Bylo by nutné vyřadit (aspoň některá) odesílání přes některé brány, jako je např. Vodafone Park nebo T-Zones, protože tyto brány umožňují uživatelům operátora posílat i zprávy do cizích sítí. VF Park by asi problém nebyl, protože Vodafone přidává info "a vše bylo zdarma".
Dalé by bylo bhodné, aby byla ošetřena i situace, kdy je číslo převedeno zpět k původnímu operátorovi.

Odesílání by vypadalo zhruba takto:
* zjištění operátora uloženého pro daného uživatele
* zjištění operátora uloženého jako posledního funkčního
* vlastní odeslání zprávy na operátora: 1) pro daného uživatele, 2) posledního funkčního 3) výchozího podle začátku čísla (použije se první dostupné)
* bylo-li odeslání zprávy úspěšné a zaroveň lze-li zjistit operátora (není odeslíno např. přes T-Zones), pak bude nastaven poslední funkční operátor takto:

* odpovídá-li poslední funkční operátor operátorovi získanému z čísla, pak bude poslední funkční operátor pro toto číslo smazán (existuje-li)
* v jiném případě bude nastaven nebo nově vložen do databáze (pokud v DB neexistuje)

Možná by se také hodilo v nastavení přes křížek umožnit i smazat nastavení.

Ale to spíš kdyby ses nudil Smile
_________________
Můj mobil:
Sony Ericsson SK17i Xperia Mini Pro
Sony Ericsson G502 R1FA037 hutchison (A200 v1, db3150, JP-8.2.1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 5:02 pm    Předmět: Citovat

Úplně nejlepší by bylo internovat toho, kdo navrhl a protlačil přenositelnost. Třeba by to zafungovalo jako výstraha pro budoucí hovězí nápady podobně vyšinutých jedinců. A samozřejmě mu naúčtovat veškeré náklady, které byly, jsou a budou vyhozeny oknem a které pochopitelně platíme všichni. Že hloupost světem vládne, se tak nějak ví, ale někdy je to vážně extrémně za hranicí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
radek



Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 5:09 pm    Předmět: Citovat

Lovo napsal:
Úplně nejlepší by bylo internovat toho, kdo navrhl a protlačil přenositelnost. Třeba by to zafungovalo jako výstraha pro budoucí hovězí nápady podobně vyšinutých jedinců. A samozřejmě mu naúčtovat veškeré náklady, které byly, jsou a budou vyhozeny oknem a které pochopitelně platíme všichni. Že hloupost světem vládne, se tak nějak ví, ale někdy je to vážně extrémně za hranicí.


podle tebe je prenositelnost blbost? az budes prechazet k jinymu operatoru, tak si to povime Wink pro firmy to ma obrovskou vyhodu- nemusi nikde na webech atd atd menit cisla, ale jednoduse prejdou se stejnym cislem k jinymu operatorovi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 5:16 pm    Předmět: Citovat

Používám pochopitelně všechny tři mobilní operátory, protože žádný z nich neumí nabídnout komplexní služby, každý umí jen něco. Takže s přechodem z podstaty mít problém nemůžu. Firmě, která zřejmě nepoužívá jediné číslo, nic nebrání používat kteréhokoli operátora, a na 'starém' čísle být zdarma na příjmu. Současný stav je nepřehledný, a především drahý. V číslech má být pořádek, ne chaos. Uživatelé schizofrenních čísel si vůbec neuvědomují, kolik problémů přinášejí normálním lidem. Vidí jen sebe a svou 'jedinečnost' (rozuměj hloupost).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
radek



Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 6:40 pm    Předmět: Citovat

Lovo napsal:
Používám pochopitelně všechny tři mobilní operátory, protože žádný z nich neumí nabídnout komplexní služby, každý umí jen něco. Takže s přechodem z podstaty mít problém nemůžu. Firmě, která zřejmě nepoužívá jediné číslo, nic nebrání používat kteréhokoli operátora, a na 'starém' čísle být zdarma na příjmu. Současný stav je nepřehledný, a především drahý. V číslech má být pořádek, ne chaos. Uživatelé schizofrenních čísel si vůbec neuvědomují, kolik problémů přinášejí normálním lidem. Vidí jen sebe a svou 'jedinečnost' (rozuměj hloupost).

3 operatori=3 mobily, promin nebudu nosit po kapsach 3 mobily Very Happy to zaprve Smile u nevlastniho otce v praci ma kazdy svuj firemni telefon, pri prechodu myslis, ze by kazdy zamestnanec mel 2 firemni mobily a k otmu nekteri dalsi soukromi? jinak rekni mi co si predstavuje pod komplexni sluzbou? sms,volani,internet nabizeji vsichni operatori Smile ja budu radej platit za 1 pausal rekneme 700 Smile krom toho ja mam za 700 125 volnych minut,100smsek, internet, dalsi minuta me stoji 4 koruny a smska 1korunu vcetne dph vsechno. kdybych mel kazdyho operatora zvlast, tak si za to dost pirplatim, krom toho ze bych musel nosit po kapasch 3 mobily Smile proste nezapres, ze prenositelnost cisel ma obrovske vyhody Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:30 am    Předmět: Citovat

Minuta volání za čtyři koruny? Very Happy To ještě existuje? Wink Jasně že žádný operátor nemá komplexní služby. Příklad: Nejlevnější volání do sítě Vodafone má Vodafone za třicet haléřů minuta. Sice drahé, ale přesto levnější volání, než popisuješ, do obou zbylých sítí lze pořídit z O2 za 3,80 (pochopitelně bez paušálu, tedy bez povinné konzumace). Posílání zpráv je samozřejmě už roky zdarma, to nehodnotím vůbec; nevěřil bych, že je někdo schopen dát za zprávu korunu. Internet mají všichni? Myslíš jako třeba za osm stovek? Very Happy Fakt vtip století. Má ho pouze Telefónica za čtyřicet, případně dvacet korun týdně. Neomezený příjem mobilního e-mailu zdarma má pouze T-Mobile, stejně tak jako má jediný neomezený příjem zpráv zdarma. Potud (ne)komplexnost služeb jednotlivých operátorů. Zmiňuju pouze služby, které využívám, ostatní uživatelé by mě určitě doplnili nekomplexností dalších služeb, které používají oni. Nepoužíváním všech tří operátorů bych opravdu výrazně prodělal, v žádném případě nelze říct, že si člověk při používání všech připlatí; to je holý nesmysl. Přenositelnost nemá a z podstaty nemůže mít žádné výhody, má pouze řadu nevýhod. Je to jen další chyták na peníze pro ty omezenější z nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
tujda



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út květen 18, 2010 9:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. No nevim jestli je odeme moudre poustet se do diskuse ale neda mi to... Nejak tomu nerozumim, se svym cislem jsem presel od T-mobile k Vodafonu a nejak te neumim pochopit, cim ze jsem si to zpusobil problemy ? Nejak se svoji predvolbou 737 u Vodafonu nevidim problemy. Asi jsem jeste omezenejsi.... Jeste bych chapal kdybys napsal ze to operatorum a SMS branam zpusobilo problemy ale takhle mi to nejak nedochazi. dik za vysvetleni Smile holt jednomu napovez, druheho....

Lovo napsal:
Minuta volání za čtyři koruny? Very Happy To ještě existuje? Wink Jasně že žádný operátor nemá komplexní služby. Příklad: Nejlevnější volání do sítě Vodafone má Vodafone za třicet haléřů minuta. Sice drahé, ale přesto levnější volání, než popisuješ, do obou zbylých sítí lze pořídit z O2 za 3,80 (pochopitelně bez paušálu, tedy bez povinné konzumace). Posílání zpráv je samozřejmě už roky zdarma, to nehodnotím vůbec; nevěřil bych, že je někdo schopen dát za zprávu korunu. Internet mají všichni? Myslíš jako třeba za osm stovek? Very Happy Fakt vtip století. Má ho pouze Telefónica za čtyřicet, případně dvacet korun týdně. Neomezený příjem mobilního e-mailu zdarma má pouze T-Mobile, stejně tak jako má jediný neomezený příjem zpráv zdarma. Potud (ne)komplexnost služeb jednotlivých operátorů. Zmiňuju pouze služby, které využívám, ostatní uživatelé by mě určitě doplnili nekomplexností dalších služeb, které používají oni. Nepoužíváním všech tří operátorů bych opravdu výrazně prodělal, v žádném případě nelze říct, že si člověk při používání všech připlatí; to je holý nesmysl. Přenositelnost nemá a z podstaty nemůže mít žádné výhody, má pouze řadu nevýhod. Je to jen další chyták na peníze pro ty omezenější z nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: út květen 18, 2010 10:59 pm    Předmět: Citovat

Čau! Problémy jsi způsobil především ostatním, konkrétně části z těch, co na schizofrenní číslo píšou, či volají. O jednom z možných problémů je toto téma (a vážně to není téma pro operátory, nýbrž pro uživatele aplikace), to je snad vidět na první pohled, takže dotaz považuju víceméně na řečnickou otázku (rozuměj: nepovažuju Tě za až tak omezeného, abys to nepoznal). Smile Pokud jde o problémy pro Tebe jako jedince, dá se do nich s přehledem započítat cena přenositelnosti, tedy cena 'úředničiny' kolem čísla, která samotným přenosem zdaleka nekončí. Nevím, zda jsi schopen myslet tak daleko (což osobně nepovažuju za omezenost, pouze za nedomýšlení všech důsledků počínání), ale musí Ti být přece jasné, že jakékoli zbytečné vícenáklady v konečném součtu zaplatíme všichni zvýšenou cenou za služby. Tedy nejen my ostatní za Tvé blbnutí, ale částečně i Ty sám za sebe. Můžeš namítnout, že cena služeb je pro Tebe maličkost, ale jak už uvedeno na začátku příspěvku, jde hlavně o problémy způsobené ostatním (v předchozích příspěvcích ostatně nespecifikuju problém speciálně pro majitele přeneseného čísla, píšu o problémech obecně). Je to dostatečná odpověď na otázku, byť byla řečnická? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
melo15



Založen: 27.8.2008
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 3:00 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
už delší dobu jsem posílal SMS na přenesené číslo, nejdřív jsem však musel odeslat #V, protože původně to bylo O2 číslo.
Dnes při pokusu o odeslání se mi zobrazila výzva, abych opět poslal SMS, který to operátor je. Je chyba u mě nebo u vás? Pokud u ostatních čísel to tak nebude tak není problém, 1 SMS mě nezabije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 103, 104, 105  Další
Strana 1 z 105

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com