Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zúčastněte se testování a vývoje nové ANDROID verze!
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 55, 56, 57  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2011 6:20 pm    Předmět: Zúčastněte se testování a vývoje nové ANDROID verze! Citovat

Pro nebojácné testery je zde ke stažení nová verze pro ANDROID. Před instalací bude asi nutné smazat předchozí verzi. Prosím tedy o připomínky a návrhy!!! Very Happy Very Happy Very Happy

------------------------------------------------------------

29.4.2011: 3.00.00 BETA1

http://mobilecity.cz/oskarek/TEST1/OskarekPlus_3_00_00_BETA1.apk

Opraveny následující problémy/požadavky:

* progres dialog u hledani
* nezobrazuji se nektere kontakty z telefonu
* datum "dnes" a "vcera" se neaktualizuje
* chybí pridání aplikace do menu 'Dokoncit pomocí'
* seznam neprectenych zprav se po prichodu SMS neaktualizuje, pokud je zobrazeny
* zdvojuji se nektere kontakty (pokud je cislo v kontaktech vicekrat)
* nekdy je spatne poradi zprav
* pad po zobrazeni "O aplikaci"

BUGS:

- nekdy se neulozi (nebo ulozi ale nezobrazi) novy koncept

------------------------------------------------------------

4.4.2011: 3.00.00 ALPHA4

http://mobilecity.cz/oskarek/TEST1/OskarekPlus_3_00_00_ALPHA4.apk

Opraveny následující problémy/požadavky:

* pocet zpráv hlásených v notifikacní ikone je nekdy spatne
* nefungují aprílové SMS (nelze volit odesílatele).
* progres dialog u inicializace aplikace
* pokud hledani nic nenajde, tak nezobrazovat cernou obrazovku
* chybi info, ze nejsou neprectene zpravy po oznaceni vsech neprectenych
* problem s cisly typu "XXX-XXX-XXX" nebo "XXX XXX XXX"
* schovavany text pod klavesnici (obecne problemy s layoutem pri velkem editacnim poli)
* nezustava fokus na editacnim poli pri prepnuti min/max
* po padu mizi nastaveni
* chybi souhrnne zobrazeni neprectenych sms
* zmenit vyber barvy LED


------------------------------------------------------------

4.4.2011: 3.00.00 ALPHA3

http://mobilecity.cz/oskarek/TEST1/OskarekPlus_3_00_00_ALPHA3.apk

- přidána možnost hledání
- přidáno menu do konverzace (shodné s menu v seznamu konevrzací)

- ostatní beze změny
- objevena nová chyba: počet zpráv hlášených v notifikační ikoně je někdy špatně

------------------------------------------------------------

30.3.2011: 3.00.00 ALPHA2

http://mobilecity.cz/oskarek/TEST1/OskarekPlus_3_00_00_ALPHA2.apk

- podpora konceptů
- podpora nastavení barvy a frekvence blikání při příchodu SMS
- opraveno zdvojení některých kontaků v adresáři
- vyšší stabilita oproti ALPHA1
- menší počet načítání zpráv

Známé chyby:

- nefungují aprílové SMS (nelze volit odesílatele).
- chybí podpora hromadného odesílání
- chybí zobrazení zprávy po přijetí
- chybí přidání aplikace do menu 'Dokončit pomocí'

------------------------------------------------------------

20.3.2011: 3.00.00 ALPHA1

http://mobilecity.cz/oskarek/TEST1/OskarekPlus_3_00_00_ALPHA1.apk


- seznam konverzací
- jednotlivé konverzací
- konfigurovatelná notifikace
- smajlíci
- adresář
- odesílání SMS přes brány všech českých operátorů a přes sms.sluzba.cz
- odesílání běžných SMS


Známé chyby:

- nefungují aprílové SMS (nelze volit odesílatele).
- nelze nastavit barvu a rychlost LED notifikace
- občas se zbytečně načítají SMS zprávy (zobrazí se info o době načítání)
- chybí podpora hromadného odesílání
- chybí zobrazení zprávy po přijetí
- chybí přidání aplikace do menu 'Dokončit pomocí'
- chybí ukládání rozepsaných zpráv (konceptů)


Naposledy upravil mac dne pá duben 29, 2011 8:55 pm, celkově upraveno 9 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 1:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Maci, rikam jdu se podivat co mas noveho a tady takove prijemne prekvapeni. Novy Oskarek vypada moc pekne. Pri nastaveni jsem nastavil i svetelnou notifikaci led a funguje mi to normalne. Akorat blbne oznameni o sms v stavove liste, ne a ne ji smazat. I po otevreni sms mi porad tam visi. Jinak vse co to ma umet umi a navic i ta ledka i kdyz pises ze by nemela.
Edit: Ta notifikace ve stavove liste je uz ok. Ale ted mi nekolikrat za sebou si Oskarek vynucoval ukonceni. Kdyz dam pockat, nekolik minut se mi na displeji, objevuje to ze ,,cteni sprav trva za kolik, ten cas se porad meni, i ted to tam mam i kdyz mam otevrenou Operu a pisu sem Very Happy
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 9:57 pm    Předmět: Citovat

Moc by se siklo, aby si Oskarek pamatoval rozepsanou smsku. Jinak jsem odinstaloval a znova naistaloval, aplikace se uklidnila, prestala nabizet ukonceni ani to uz nejak neprehani s pocitanim te doby Wink
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 9:17 am    Předmět: Citovat

Všechno bude a dík za připomínky Smile

LED notifikaci lze zapnout/vypnout, nejde jen nastavit barva a rychlost blikání. Padání, zbytečné načítání zpráv a další chyby samozřejmě opravím...

Co smajlíci, fungujou? Znaky by se na ně při psaní měly automaticky měnit.

A dotaz: kolik přibližně máš v telefonu zpráv a jak dlouho se načítají? Mých cca 2000 se načítá 2-3 vteřiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 10:19 am    Předmět: Citovat

Smajliky super a je jich tam jako maku Wink. Za ne moc diky. Jinak mam asi 1000 sprav a ty se nactou behem 1-2 sekund. Chvilku jsem bojoval jak napsat smsku na novy kontakt (kdyz od nej neni sms v historii sprav), moje blbost samozrejme Wink, mam se divat na cely displej a necumet jen na spodek Very Happy.
Jinak se mi dost libi pocitani znaku, v starem Oskarkovi mi to spocitalo az jsem odesel z textoveho pole. Tady je to on-line Wink, super.
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miiirek



Založen: 23.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:59 am    Předmět: Citovat

Tak za sebe taky chvalim i tuhle betu.. V telefonu 1000+zprav a nacitani 500ms +/-. Jen bych se primlouval aby u placene verze zmizela ta reklama:-)
Mozna by jeste nebylo spatny, aby se pri vyjezdu klavesnice na displeji odrolovalo okno s konverzaci nakonec.. Takhle když kliknu do pole pro psani sms a najede klavesnice, vidim zpravy 2 az 3 dozadu..
jo a ještě mě napadá jedna věc. normálně používám oskárka plus a tady ve verzi 3.0 vidím pro každý kontakt dvě konverzace.. jedna je se jménem, obrázkem a jsou v ní sms přijaté, odeslané přes operátora a pomocí oskárka 3.0 a druhá konverzace je pouze s číslem kontaktu a jsou v ní sms z oskárka plus.. není to nějaká velká chyba a zmizí to až budu používat pouze novou verzi, ale teď to otravuje maličko..Smile
_________________
SGS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 3:56 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za další připomínky Smile

Dvě konverzace pro kontakt - jsou ta čísla shodná nebo se liší např. předvolbou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miiirek



Založen: 23.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 6:29 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to spatne podal.. V konverzaci se jmenem jsou jen odeslane sms z oskarka plus, pod jmenem je cislo bez predvolby. U druhe konverzace je to same cislo s predvolbou a tam jsou sms prijate, z noveho oskarka a sms poslane regulerne.
Za dnesek jsem mel dvakrat vynucene zavreni pri prechodu z 3g na wifi a po opetovnem spusteni zmizelo veskere nastavanei v aplikaci.
a jeste drobna pripominka k pocitadlu znaku.. obcas se pod nej schová nejaky ten text:-)
Jinak parada velika
_________________
SGS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomicak



Založen: 2.10.2010
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:53 am    Předmět: Test Citovat

Tak jsem se taky přidal k testování týhle skvělý aplikace. Díky autorovi za vývoj, verze 3 vypadá velmi zajímavě Exclamation A teď poznatky za den testování:

Když mi přijde sms tak se mi stává že mi telefon totálně zamrzne, nestává se často, ale stává. Prostě přijde sms [ - pozn.: mám paralelně spuštěnou i aplikaci na sms, která je běžně v telefonu (nevim jestli od androida nebo od HTC, používám totiž Sense takže nevim kdo je autor)]. Po chvíli vyskočí hláška, něco ve stylu Osráker byl neočekávaně ukončen a nabídnuto tlačítko ukončit.

Někdy se stane, že i po přečtení příchozí sms zůstane viset oznámení ve stavovym řádku. Ne vždy, přijde mi, že pouze pokud zprávu jen otevře a na nic nekliknu, neodpovim na ní, ale to neni zatim podloženo 100% jistotou vy jakejch přesně případech se to stává.

Další věcí je, že pokud píšu zprávu, přesáhne určitej počet znaků, tak se mi editační pole přestane posouvat nahoru, posouvá se dolů a tim pádem nevidim co píšu, aktuální psanej text je schovanej pod klávesnicí, nejde v něm rolovat.

Při odeslání zprávy, ve chvíli kdy vyskočí hláška o odeslané zprávě, a kliknu na "ok", mi wilda často taky zamrzne Very Happy Zamrzne a nejde nic, ani tlačítko home, nic haha Very Happy Po chvíli, tj třeba 30 vteřin si to rozmyslí a ta hláška zmizí. Zase se to nestává pravidelně, ale jen tak v 50ti procentech případů.

Jo taky je tam hokej s těma konverzacema u mě. Některý čísla mám 2x v konverzaci. Jak jsem zjišťoval, u jednoho se zobrazí jméno kontaktu - je to číslo který mám v telefonu uložený bez +420. Jakmile z týhle konverzace odešlu zprávu, uloží se v tý kokverzaci. Pokud mi ta osoba odpoví, vytvoří se nová konverzace, kde je samozřejmě jen ta příchozí zpráva, kde název kontaktu je jeho číslo, ovšem s předvolbou +420. Takže jednoduše řečeno, bylo by pomocný, podle mě, nějak sjednotit ty předvolby, aby číslo s předvolbou i bez ní se řadilo pod stejnej kontakt. Ovšem teď mě napadá, jak na tom potom budou zahraniční čísla, ale vim že autor si určitě nějak poradí k naší maximální spokojenosti a za to díky!

Jeden z poznatků... to spíš můj subjektivní pohled. Myslím že by nebylo na škodu nějak zvětšit písmo těch konverzací, i na úkor toho, že jich nebude na displeji vidět tolik, zvětšit okno pro psaní - rozšířit, tlačítko odeslat prostě hodit pod pole pro psaní, bude se na něj dát kliknout po vyběhnutí z klávesnice, ale pro mě je spíš lepší vidět víc co píšu. Každopádně je to jen můj názor a i takhle je to v cajku, díky.

Eště mě teď napadá, že někdy aplikace třeba 3x 4x po sobě načítá zprávy. Nevim jak zjistit kolik mám v mobilu zpráv - za to se stydim Very Happy ale načítání trvá vždycky kolem 2 vteřin.

Jo a taky nastavení barvy blikání nejde... Po vyjetí z nastavení se jezdec nastaví na začátek, stejně tak rychlost blikání, ale to podle mě není moc zásadní problém Smile
_________________
HTC Wildfire, Android 2.2, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 8:24 pm    Předmět: Citovat

Je tu další testovací verze, měla by být o fous lepší a stabilnější, než předchozí. Link je v prvním příspěvku. Opět tedy prosím o postřehy, kritiku, připomínky a prosby Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 11:55 am    Předmět: Citovat

Alfa2 na me G1 dela co ma delat a to bez sebemensich problemu. Uz ted ho mam na sms spravy jako vychozi, protoze tato verze pro me potreby je absolutne dostacujici. Nejsem totiz priznivcem slozitych aplikaci alias Free sms Sender, kde hlavni poslani aplikace utika k halde nastaveni UI a dalsich zbytecnych serepeticek a to co ma aplikace delat poradne nedela. Mam ale takovy dotaz. Nedalo by se do Oskarka pridat i odesilani mms sprav? Ja mmsky sice moc neposilam ale premyslim jak bys udelal z Oskarka jeste exkluzivnejsi androidni aplikaci a jeste vic* ho odlisil od podobnych na Marketu. Mozna by stacilo pridat odesilani mms normalnim zpusobem (ne pres branu, i kdyz by to taky nebylo k zahozeni). Potom by Oskarek v mobilu mohl uplne nahradit defaultni aplikaci ,,Sms a mms"
*odlisny uz je ted, protoze odesila spolehlive Wink
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
william_cz



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 10:03 am    Předmět: Dobrý Citovat

Tak ta verze 2 funguje zatím v pohodě, ta prví byla pro mne nepoužitelná, furt padala a neukládala mi nastavení v programu. Tato ukládá v pohodě, zatím mi ještě ani jednou nespadla a vypadá hezky. Takhle bych si představoval placenou verzi oproti tý free. A tím se chci zeptat jestli takováto verze bude i ta free a nebo jen ta placená. Ptám se proto, že jsem si aplikaci koupil a zatím v tý stávající verzi nevidím moc těch rozdílů proč bych ji doporučil i kámošům ke koupení. Oproti tomu tato nová verze je super, to nové prostředí je perfektní. Chválím Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
v6ak



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 10:33 am    Předmět: Citovat

Zajímavé, mám sice celkem dost výtek a návrhů, ale jsou to spíše drobnosti:
* Při psaní na HW klávesnici (používám prakticky výhradně) u delší zprávy nevidím konec, protože mi zaclání ta lišta od SE. Pomůže to vytáhnout nahoru, ale po stisku enteru to je zase. Možná jdu trošku do extrémů, ale mám to v povaze Smile
* Nejsou to takové omalovánky jako od SE, ale je to zase pěkně účelné.
* Při ťuknutí do názvu kontaktu v konverzace tu je takové WTF - otevře se mi výběr kontaktu. Čekal jsem, že se mi otevře ten kontakt.
* U konceptů by mohlo být i slovo "koncept", řekněme červeně.
* K menu zprávy jsem si z SE zvykl přistupovat ťuknutím na pravý okraj, to by se taky hodilo.
* Koukám, že je tu na výběr i "běžná SMS". Co takto dát na výběr otevření jiného editoru, aby takto šly posílat i MMS.
* Když to už chce "read phone state and identity", tk by si to mohlo vzít i telefonní číslo, ne?
* Jinak doufám, že na výběr barvy tu bude nějaký selectbox namísto tohoto výběru z rozsahu, který vypadá trošku WTF.
* Jak moc bude Oskárek nutit používání tohoto SMS řešení namísto jiného (dle výběru uživatele)?
_________________
Můj mobil:
Sony Ericsson SK17i Xperia Mini Pro
Sony Ericsson G502 R1FA037 hutchison (A200 v1, db3150, JP-8.2.1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
william_cz



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 4:26 pm    Předmět: poznatek Citovat

Chtěl bych se optat jestli je to naschvál a nebo to nefunguje. Když mi přijde sms tak se mi zobrazí, že došla. Přesměruje mě to automaticky na Oskarka, ale to je vše. Nebylo by lepší kdyby to rovnou přesměrovalo i do kontaktu který sms odeslal? Takhle to ještě vždy musím otevřít a pak teprve můžu číst.

A dále když zadám u nějekého kontaktu ručně jinou než automatickou volbu brány tak to tak pak je i u všech ostatních kontaktů. To je celkem velkej problém a chtělo by to nějak odlišit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Spíš to zatím není implementované Smile Otázka taky zní, co zobrazit, přijde-li více SMS? Jednu konverzaci nebo všechny nové SMS?

Nastavení brány pro jednotlivé kontakty - v tom nevidím moc přínos, ale klidně mi uveď argument, proč to tak mít? Když byla akce od VF, tak se prostě nastavila brána na VF a po skončení se opět odesílalo přes "automaticky".

A všem opět děkuji za připomínky a náměty Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 55, 56, 57  Další
Strana 1 z 57

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com