Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém na Nokii 5800
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wanizator



Založen: 31.8.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: CZE

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 8:09 am    Předmět: Problém na Nokii 5800 Citovat

Zdravím lidi. Prosím Vás, jaký je problém, když mi to napíše při odeslání: Nastala chyba: java.io.IOException: -1. Pravděpodobně je špatně nastavená datová komunikace telefonu. Prosím Vás, poraďte...děkuji moc Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TKlf



Založen: 30.5.2009
Příspěvky: 121
Bydliště: Havlickuv Brod

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chodi tady takova dobra duse, jmenuje se LOVO a na tyto dotazy velice rad vsem odpovida, vse to ma jedno spolecne a to je spatne nastavena datova komunikace pro daneho operatora.

Neco je treba tady, specialne v jeho postu:
http://mobilecity.cz/forum2/viewtopic.php?t=3435
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 12:20 am    Předmět: Citovat

Příčina nefunkčnosti odpovídá. Nicméně 5800 je tuším smartphone, ty se z pro mě nepochopitelných důvodů nastavují o několik řádů složitěji než mobily. Ale nastavení je taky víceméně univerzální, takže tu stačí někde - případně někde jinde - najít nastavení na Nokií smartphone a nastavit to podle něj. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Wanizator



Založen: 31.8.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: CZE

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:30 am    Předmět: :) Citovat

No a mohl by jsi mi s tím prosím Tě poradit? Mám verzi 8.0.1 a teefona, jak jsme již psal, Nokia 5800. Už jsem aktivoval tu stránku se smskama, 20Kč..Very Happy! Tak bych to chtěl nějak rozhýbat...kdyby jsi byl tak hodný...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

Jsem to asi napsal málo podrobně. Neumím nastavit smartphony, jen mobily. Na pomoc musí přispěchat někdo, kdo umí nastavit Nokií smartphone, případně se to dá vyhledat tady na fóru v příspěvku někoho, kdo to sem kdysi v minulosti napsal (já to nebyl). Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
lenek



Založen: 17.3.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

On to nebude možná problém nastavení mobilu, ale nějaký problém s příjmem dat v samotné aplikaci u telefonu se Symbianem. Podobný problém jsem řešil na Satiu a zmiňoval jsem ho i zde v diskuzi. Datové nastavení mobilu mám správné, protože ostatní aplikace pracující s internetem chodí bez problému. Při odesílání sms z Oskárka zpráva je v mém případě doručena adresátovi, ale místo informace, že zpráva byla odeslána, se objeví hláška o špatně nastavené datové komunikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 6:23 pm    Předmět: Citovat

Vyloučit nelze nic, ale u Nokie to tipuju spíše na špatné nastavení dat než na cokoli jiného. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
TKlf



Založen: 30.5.2009
Příspěvky: 121
Bydliště: Havlickuv Brod

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

Ok, tak to zkusim ja.
V tomto telefonu dojde po vlozeni sim karty k automatickemu nastaveni vsech potrebnych bodu (MMS, WAP, INTERNET). Pozor, kolik simek, tolik bodu. Nejspis to neni na zavadu, protoze pri neuspechu se prochazeji vsechny body, ale cert nikdy nespi ... Wink

Zkontroluj prosim nastaveni nasledovne:
zmacni stredni bile tlacitko, potom Nastaveni, potom Pripojeni, potom Cile, kdyz rozkliknes polozku Internet, tak v ni by se mel nachazet pristupovy bod pro daneho operatora. Protoze nepises, jakeho mas, nema ted smysl udavat hodnoty konkretniho pristupoveho bodu, ale pokud ho opet rozkliknes, tak hodnoty uvidis. Prozatim se spokojime s tim, ze tam pristupovy bod je. Vrat se o jedno vys a u nektereho z profilu bude za nazvem zaskrtavatko, pokud chces aby chodil Oskarek jak ma, mel by byt zaskrtnut Internet ( zde bude asi zakopany pes, bude oznacen jako aktivni profil Sluzby WAP, podle typu chyby tebou popsane vyse). Pokud neni, oznacis Internet a das Volby, kliknes na Vychozi pripojeni, melo by se u nej ukazat to zaskrtnuti.
Jen na okraj, sem se ukladaji i pristupy prez ulozene WiFi site, cili seznam muze byt hodne dlouhy. Pristup prez bod operatora doporucuji dat az uplne na posledni misto. Pri odesilani mobil vyzkousi vsechny dostupne body zde ulozene a pokud zadny nenajde spoji se prez operatora, v opacnem pripade pouzije znamou WiFi a spojeni je bez poplatku operatorovi za prenesena data.
Toto spousteni WiFi samotnym telefonem se mi na Symbianu libi, tuto funkci jsem na WM ani Androidu nevidel, coz me moc mrzi, protoze zapinat WiFi pred pouzitim je jaksi pakarna. Pokud se pletu a nekdo vi, jak to osetrit u dvou jmenovanych platforem, necht mi da vedet, rad bych to pouzil, hlavne na WM.

Kdyby bylo neco nerozumitelne, tak se jeste ozvy, ale nejsem dobry typ na vysvetlovani. Sam pouzivam metodu pokusu a omylu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 12:19 am    Předmět: Problém s připojením přes WiFi Citovat

Přeji pěkné sváteční dny! Omlouvám se všem za delší příspěvěk, ale moc Vás všechny - předvším uživatele Nokie 5800 XP - prosím o radu! Jelikož si už vážně nevím rady! Embarassed Především bych moc prosil lidičky Vás, kteří zde píšete mnoho zajímavých zkušeností s tímto telefonem, ale můj problém jsem zde ještě řešený nenašel.. proto snad někdo z Vás, např. - TKlf, Lovo, Dolik, michael.hartman, či snad přímo Tebe MACu apod. zkušení uživatelé, jak jsem zde na fóru četl.. snad budete někdo vědět a mi pomůžete!

K věci - dostal jsem na Vánoce pod stromeček Nokii 5800 XP - telefon po roce používání, stále v záruce, je po pvním majiteli. V telefonu nejspíše fungoval operátor O2 (jist si 100% nejsem). Já používám T-Mobile (Twist). Byl jsem překvapen, že datové připojení přes GPRS/EDGE hned fungovalo - proč tomu tak je, jsem již pozěji zjistil díky Tvému předchozímu příspěvku TKlf! Smile Díky. Takže Oskárek začal šlapat jak hodinky. Ovšem pak jsem si samozřejmě chtěl nastavit v telefonu připojení přes Wifi - vzhledem k tomu, že doma mám tuto síť. Myslím, že jsem snad vše nastavil zcela správně, tak jak by to mělo být a konfontoval jsem to také s popisem od TKlf, ale bouhžel výsledek stále stejný. Přestože jsem přímo u antény Wifiny a na 1. místě (prefenci) mám nastvenou svoji domácí Wifi a připojení přes T-Mobile až na posledním místě, tak se mi vždy při kažé zprávě staně, že se Oskárek (telefon) připojí přes T-Mobile a Wifi jako by vůbec nebral v ohled. Crying or Very sad
Tak už mi došla trpělivost, hodil jsem telefon do stavu offline a tehdy se pokusil odeslat, ale Oskárek v tomto případě hodí nějakou hlášku o chybě nastvení apod. Přitom Wifi telefon detekuje, ale stále jen píše "v dosahu", ale nevím proč se při odesílání nepřipojí. Dokonce, když se i ručně připojím, a hned odesílám, tak naskočí EDGE. Crying or Very sad Takto se telefon chová i s prohlížečem Opera mini, prostě přes Wifi nic, jen EGDE.Taktéž Opera napíše chyba nastavení, ale já vážně už nevím, kde mám chybu?! Embarassed Pokud ovšem, jde o interní prohlížeč internetu, co je v telefonu, tak ten bez problémů přes Wifi jede.. to mi je ale prd platné, když né Oskárek, příp. Opera. Crying or Very sad

Vím, že tento přípěvek přímo s Oskárekem úplně nesouvisí, ale už si vážně nevím, jak pomoci a tak douám, že se zde najdě nějaká dobrá duše, která bude vědět, co a jak udělat, a poradí mi, jak se z této věci dostat ven a rozchodit aplikaci přesně tak jak má.. t.j. tak, jak popisuješ TKlf, že se Ti nastavení na Symbianu líbí, že telefon vyzkouší všechny uložené přístupové Wifi body a teprve až když nic nenajde, tak použije T-Mobile EDGE a né, že tomu bude rovnou a to vždy! Embarassed

Předem Vám všem, děkuji za každou i nepatrnou radu, jak na to, abych o pokud možno dal do plně funkčního stavu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dolik



Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 3:50 pm    Předmět: Citovat

Zkus nastavení - přípojení - cíle - rozkliknout přístup. bod GPRS - a dole je použít přístupový bod, tak dej po potvrzení, zřejmě máš automaticky a potom až budeš posílat sms přes Oskárka tak dej použít jinou síť nebo tak nějak je to tam psaní. Snad je to ono a vyřeší to tvůj problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomas



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 5:22 pm    Předmět: Nokia 5800XP nastavení internetu +přístup přes WIFI Citovat

Zdravím.Vlastním několik chytrých nokii E50,E51,E52 a 6120classic a nastavení internetu je v těchto nokiich téměř shodné.Jen E51 a E52 umí navíc Wifi a mezi těmito dvěma founy se nastavení trochu liší.Nastavení tvé 5800XP odpovídá zhodně nastavení mé E52.Takže pokud mohu radit nejprve ve své N5800XP smaž všechny přístupové body internetu,krom toho pro svoji domovskou Wifi a wifiny další, ať začneš nastavovat od nuly.Napíši tu návod úplně polopaticky,aby vše bylo jasné napoprvé.
Tu je nastavení Přístupového bodu internetu pro T-Mobile.
Menu>Nastavení>Nastavení>Připojení>Cíle>Otevřit
Kurzor umísti na "Přístupový bod"(Přidat nový přístupový bod)>Zvolit
Automaticky zjistit dostupné přístupové body?>Ne
Volba přístup.bodu>Paketová data>Zvolit
Název přístupového bodu paketových dat: TM*NET>OK
Volba cíle>Internet>Zvolit
Následně proběhne hláška "Přidán nový přístupový bod Internet"
Po této hlášce se ocitáme v menu "Cíle v síti"
Kurzorem najeď na položku Internet (Přístup body:x)>Otevřít
Kurzorem najeď na vytvořený přístupový bod TM*NET>Upravit
*Název připojení:TM*NET
*Nosič dat: Paketová data
*Název přístupového bodu : internet.t-mobile.cz
*Uživatelské jméno: žádné
*Vyžadovat heslo:Ne
*Heslo:nezadávat (ponechat tam ty tři ***)
*Autentifikace:Normální
*Domovská stránka: žádná
A nyní přichází ten tvůj kámen úrazu. V následující položce nastavení je příčina toho,proč se ti přioritně vše připojovalo přes týmobajl (Oskárek,Opera mini)
*Použít přístupový bod:má být vybráno "Po potvrzení"
Ty máš ve svém používaném nastavení u této položky jistotně nastavenu volbu na "Automaticky",proto se to rovnou bez ptaní Wifi newifi připojí rovnou na týmobajl.
Po nastavení této poslední položky klikni na Volby>Pokročilá nastavení>Zvolit
*Typ sítě:IPv4
*IP adresa telefonu:automaticky
*DNSadresy>změnit>Primární DNS adresa: 62.141.0.1
>Sekund.DNS adresa: 213.162.65.1
*Adr.proxy serveru: žádná
*Číslo portu proxy: 0 (nula)
Tímto je celé nastavení pro TM hotové a přes několikrát Zpět z nastavení vylez.
Nyní je potřeba nastavit své domovské Wifi prioritu č.1 a přístupovému bodu TM*NET prioritu č.2. V případě dalších možných přístupů přes wifi dávat těmto wifinám zestupně priority v pořadí po své domovské wifi a pamatovat a kontrolovat,že přístupový bod TM*NET má vždy přioritu nejnižší.
Nyní ti ještě ozřejmím,proč se vestavěný internnetový prohlížeč ve tvé Nokii na Wifi připojuje a nabízí ti ji při připojování ,jak sám říkáš.
Protože v nastavení vestastavěneho Nokia prohlížeče Webu (Internet,ikona modrozelené zeměkoule)>
Otevřít>Volby>Nastavení>Zvolit>kurzorem najet na "Obecná">Otevřít a tu u první položky "Přístupový bod " máš vybráno "Vždy se zeptat" a není zde prioritně zvolen ten přístupový bod pro TM.
Ještě dodám,že v případě,kdy pro přístup na net není možno použít wifi sítě ,tak ten přístupový internetový bod TM*NET pro týmobajl zhodně využije k připojeni k netu jak vestavěný prohlížeč ve tvé Nokii,tak všechny tebou nainstalované java aplikace (např.Opera mini,Oskárek,ICQ Jimm,GIBO SMS atd) a taky symbianová Opera mobile,pokud ji ve svém founu používáš.
Použije ho také vestavěný emailový klient v Nokii pokud není přítomna žádná wifi.Pozor v nastavení toho email.klienta je třeba u každé emailové schránky, jak u její příchozí tak odchozí pošty, zadat u položky "Přístupový bod":Vždy se zeptat.
No snad ti má "slohová práce"tu bude k něčemu plátná a poradí.


Naposledy upravil Thomas dne út prosinec 28, 2010 5:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 5:23 pm    Předmět: Citovat

Dolik, moc děkuji za Tvoji ochotu a snahu, ale bouhžel v tomto ten zakopaný pes nejspíše nebude.. Crying or Very sad přístupový bod u GPRS mám totiž od začátku nastaven "po potrzení", ale jakoby na to Oskárek nebral ohled a bez potrzení se hned připojí do sítě T-Mobile a né k dostupné Wifině.. Sad
Co jsi myslel(a) že mám dát při posílání "jinou síť", nebo něco podobného? Mě se Oskárek jen zeptá, jestli povoluji odesílat a přijímat data, a na výběr jsou možnosti - "povolit pro tuto relaci", příp. "povolit jednou".. nic víc se mi nenabídne, tak nevím kde je chyba?! Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomas



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 5:39 pm    Předmět: Pro Pavloš Citovat

Ještě zkus najet v Nokii do Správce aplikaci>Instalované aplikace>kuzorem najet na Oskárek (shodné též pro Operu mini)>Volby>Nastavení a tu u prvé položky "Přístupový bod" zaklikni Žádný přístupový bod".Tak to mám nastaveno já a vše funguje jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dolik



Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

No já když dám u GPRS přístupový bod po potvrzení a u své wifiny mám automaticky (a nemám ji ani na prvním místě), tak se mi při odeslání ptá jestli "povolit pro tuto relaci" nebo "povolit jednou", dám povolit jednou a skočí mě tam Potřebné připojení a tam je přijmout a nastavit, použít příst. bod na automaticky a použít jiný přístupový bod a na ten když klikneš, tak mě se to pošle přes wifinu. Není to taková ta klasická tabulka, ale jen taková jakoby zpáva a nesmíš dát hned ano jinak se ti to pošle opět přes síť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 10:09 pm    Předmět: Výsledek svého snažení po radách Thomase a Dolika Citovat

Thomas, děkuji moc za Tvoji "slovohou práci", jak jsi sám nazval své podrobné informace ohledně nastavení dat od T-Mobile GPRS. Smile
Tak abyc h to vzal pěkně popařadě a tak složil asi další slohovku.
Postupoval jsem přesně podle Tvých rad Thomasi. Vymazal jsem přístupový bod pro T-Mobile Internet, který se v telefonu zřejmě vytvořil zcela sám. Já ho tam něvytvářel, ani nezasílal, takže nevím, kde se tam zval a jestli byl správně nastvaven. Odesílat přes něj šlo, ale stále se mi "rval" namísto Wifi sítě.
Poté jsem ručně nastavil nový bod pro T-Mobile Internet, tak jak jsi zde přesně poplal, včetně DNS adres (čemuž téměř vůbec bohužel nerozumím), vyplnil vše, co se jen dalo, dal prioritu č. 2 apod. Poté jsem telefon pro jistotu vypl a zapl a hned najel na Oskárka. Vyzkoušel jsem poslat SMS a najednou k mému překvapení jsem zjistil, že mi vyskočila takov nabídka výběru připojení a tam bylo nastáno: Hledat WLAN; má domácí síť; a pak T-Mobile WAP, což jsem nechápal, kde se tam najednou vzal, ale najednou tam byl, přestože dřív jsem ho tam myslím neviděl a hlavně jsem s ním nic nedělal.
T-Mobile Internet se mi na výběr zobrazilo tehdy, když jsem s telefonem vyšel ven a Wifi nebyla k dosahu, dal jsem vybrat toto připojení a SMS také odešla, tudíž mám zato, že jsi mi poradil skvěla a že to nejspíše funguje tak jak má.. Wink resp. nevím čím to bylo a také to nemám odkoušený s jinou Wifi, ale to už by snad neměl být problém.. proč se mi tam ale začal zobrazovat ten T-Mobile WAP? Snad to není nějaká další chyba? Rolling Eyes
Pokud jde o problém s nastavením vnitřního prohlížeče Nokia (ona modrozelená zeměkoule), tak to nastavení, jak jsi zde popsal jsem bohužel nějak nenašel.. pokud je to důležité, mohl by jsi mi popsat podrobnější cestu, jak se do toho nastavení dostat? Předem díky!
Současně jsem poté také překontroloval ono nastavení naistalované aplikace Oskárek (i OperuMini) a zde jsem již o obou aplikací měl nastaven "žádný přítupový bod", tudíž zde nejspíše ona vada nebyla.

Doliku, mohl bych se zeptat, co to vlastně znamená, resp. v čem je onen zásadní rozdíl, jestli vyberu "povolit pro tuto relaci" či"povolit jednou" Question Jaký je vlastně v tomto rozdíl? Mi totiž přijde, že telefon se chová při každé z těchto voleb zcela stejně a vždy mi vyskočí v podstatě stejné hlášení o výběru přístupových bodů, kde ovšem vždy je onen T-Mobile WAP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Další
Strana 1 z 36

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com